Official

“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir lügat olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “vazife” veya “iş” medlulına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na kadar uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda patronaj ve hükümet işlerinde kullanılırdı.

Meyan Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet veya kilise tarafından atanmış bir görevliyi tanımlamak karınin kullanılmaya sarrafiyelandı. Bu görevliler, örneğin büyüklük daireleri veya kiliselerde çeşitli işlerle mesuliyetli olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi veya mezun bir konumda kâin herhangi bir kişyeğin tanımlamak karınin kullanılmaya sarrafiyelandı. Günümüzde, “official” kelimesi ekseriya hükümet, spor veya iş dünyası gibi resmi bir konumda kâin kişmüterakki veya kurumları tanımlamak karınin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, lügat resmi veya mezun bir konumda kâin herhangi bir kişyeğin tanımlamak karınin kullanılmaya sarrafiyelamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al https://otoyikama.name.tr/ https://muswebtasarimseo.name.tr/ https://tabanpuanlari.name.tr/ https://sportesisleri.name.tr/ https://aspiratorler.name.tr/ Heets Sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al